Proces tworzenia – Pracownia prof. Stanisława Baja

Wystawa prac studentek i studentów oraz prowadzących pracownię na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Obrazy i obiekty prezentowane na wystawie Proces tworzenia łączy przede wszystkim  miejsce – VI Dyplomująca Pracownia Malarstwa prof. Stanisława Baja i dr. Aleksandra Ryszki na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przestrzeń ta jest poligonem doświadczalnym dla studentek i studentów II, III, IV i V roku studiów. Nie przedstawiając gotowych schematów i nie narzucając trendów, próbujemy stworzyć atmosferę sprzyjającą swobodnej wymianie myśli i kształtowaniu się młodych postaw twórczych. Każdy student, studentka to osobny świat, z inną emocjonalnością i spojrzeniem  na rzeczywistość. Studia artystyczne to moment, gdy te osobne światy materializują się poprzez język sztuki. Naszym zadaniem jest przyglądać się tym narodzinom, inicjować pytania, zachęcać do malarskiego eksperymentu. Nie tylko dzielimy się swoim doświadczeniem, ale też konfrontujemy z językiem sztuki młodego pokolenia i obserwujemy nowe spojrzenia na otaczający nas świat. Wystawa w Galerii Hugonówka jest próbą zaprezentowania, skrajnie różnych wizji artystycznych, opartych na innych fundamentach, ale też często zaskakująco bliskich sobie,
wynikających ze wspólnego, pokoleniowego doświadczenia.

dr Aleksander Ryszka

 

W wystawie udział biorą studentki i studenci: Kamila Gemzała, Apollo Kroczy, Milena Pakos, Ashley Stańczyk, Pamela Puchalska, Joanna Bocheńska, Anna Dąbrowska, Mikołaj Kuźmicz, Julita Nastańska, Karolina Pidkova, Damian Wawrzusiszyn, Alicja Zwierzchoniewska, Agnieszka Żądło, Anastasiya Ahrenich, Yana Makukh, Anna Markowska, Roksana Chudon, Nikola Kiraga, Jagoda Laprus, Angelika Rudak, Marianna Stręk, Julia Śmiarowska, Kacper Tomaszewski, Andrzej Wieczorkiewicz-Dudek, Hubert Dolinkiewicz, Emilija Kociunaite, oraz prowadzący pracownię: prof. Stanisław Baj i dr Aleksander Ryszka.

 

3.12 – 14.01.2024 r.

Wernisaż 2.12, godz. 17.00

Wstęp wolny

KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status