Recital Jerzego Kryszaka i Gala Festiwalu

 

Występ poprzedzi Gala wręczania nagród

VI Festiwal Filmowy Maklaka i Jego Przyjaciół jest poświęcony Maklakowi – Zdzisławowi Maklakiewiczowi oraz wybitnym aktorom, reżyserom, ikonom polskiego filmu, tv i sceny oraz wszystkim twórcom, których łączy charakterystyczne, ironiczne poczucie humoru i dystans do świata. Podczas święta kina w Konstancinie-Jeziornie, które odbędzie się w dniach 27 września – 1 października 2023 r., będzie można obejrzeć filmy konkursowe, produkcje młodych filmowców ze Studia Munka, ponadczasowe filmy z udziałem Maklaka oraz retrospektywę twórczości reżysera Jacka Bromskiego. Spotkanie z twórcami kina poprowadzi Tomasz Raczek. Galę wręczenia nagród uświetni natomiast recital satyryka Jerzego Kryszaka.

 

festiwalmaklaka.pl

 

30 września, godz. 20.00

KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15

Bilet Gala + Recital 80 zł KUP BILET

 

Jerzy Kryszak – ur. 24.04.1950 roku w Kaliszu, aktor, satyryk, felietonista, reżyser, scenarzysta, mąż, ojciec, brat, kucharz, ogrodnik, kierowca, fotograf. Sadzi, plewi, śpiewa, recytuje, pomrukuje, komentuje, bawi, wzrusza. Ludzi lubi, szanuje, podziwia, czasem nie cierpi. Kocha żonę, synów, siebie, naturę. Taką ma naturę i naturalną potrzebę.
Po ukończeniu PWST w Krakowie zagościł w Teatrze im. J. Słowackiego skąd po kilku latach przeniósł się do warszawskiego Teatru Ateneum kierowanego przez jedną najwybitniejszych postaci polskiego teatru – Janusza Warmińskiego.  Popularność przyniosły mu role teatralne od Robespierre’a po Hamleta, filmy od „Wodzireja” przez „Thais”, „Mężczyznę niepotrzebnego”, seriale „Kanclerz”, „Akwen Eldorado”, „Alternatywy 4”oraz dziesiątki teatrów TV i programów rozrywkowych. W latach 1991-1993 wraz z Andrzejem Zaorskim i Marcinem Wolskim redagował w TVP1 „Polskie ZOO”. Znany jest też z programów telewizyjnych takich jak: „Mój pierwszy raz”, „Dzień Kangura” „Uważaj na kioskarza”.  W latach dziewięćdziesiątych odszedł od teatru i kina i zajął się twórczością kabaretową. Występował  w programie HBO na Stojaka, emitowanym na antenie HBO i HBO Comedy. Często bierze udział w Kabaretonach. Swoimi występami niejednokrotnie doprowadza publiczność do łez, jednak jego teksty nie dają się powtórzyć w formie dowcipu. Jerzego Kryszaka trzeba zobaczyć na żywo, gdyż jest wybitną postacią polskiej sceny satyrycznej, ale jak sam mówi o sobie „nie-kabareciarzem”. Stojąc sam na scenie przez dwadzieścia lat nie wiedział, że jest stand up… standup… standupistą… standuperem… W PRL-u mógłby być standupeerelem, lub krócej – duperelem.
Badania dowodzą, że Jerzy Kryszak obcina włosy dwa razy do roku – z okazji Wielkanocy i Bożego Narodzenia. Natomiast z okazji urodzin je czesze.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status