Recital Olgi Bończyk

Zapraszamy do Hugonówki na recital aktorki i wokalistki Olgi Bończyk „Piosenka jest dobra na wszystko”.

Na program koncertu składają się piosenki polskie z lat mojego dzieciństwa. Ktoś może powiedzieć „a kto dzisiaj słucha takich staroci”? Odpowiedź jest prosta. Próżno dziś szukać w najnowszej literaturze estradowej tak pięknych kompozycji jak te, które powstawały w latach 50., 60. i 70. Nie wiem czy to tylko sentyment do dawnych lat, ale nie umiem oprzeć się wrażeniu, że przeboje z minionego stulecia zwyczajnie się nie starzeją, a gdy ich słucham, utwierdzają mnie w przekonaniu, że siłą ich sukcesu są nadzwyczaj pięknie skomponowane i opatrzone w doskonały tekst piosenki. Postanowiłam więc przywołać je do życia, i pokazać je w nowym ujęciu i nowych aranżacjach. Muzycznie nad całością czuwa Piotr Wrombel – jeden z najbardziej uznanych pianistów jazzowych, aranżer i kompozytor. Wierzę,  że powrót do tych pięknych piosenek będzie nie tylko hołdem dla dawnych wspaniałych twórców, lecz także stanie się dla Państwa – słuchaczy – czystą przyjemnością i powrotem do minionych lat młodości.

Zaprasza Olga Bończyk

Podczas koncertu będzie można usłyszeć piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej, Ireny Santor, Wojciecha Młynarskiego, Reny Rolskiej, Marii Koterbskiej, czy Skaldów:

* Złoty pierścionek

* Wymyśliłam Cię

* Kasztany

* Przedostatni walc

* Te same noce i dni

* Okularnicy

* Tyle słońca w całym mieście

* Jeszcze poczekajmy

* Ktoś mnie pokochał

* Remedium

* Walc z nocy i dni

* Gdy mi ciebie zabraknie

* Piosenka jest dobra na wszystko

* Na pierwszy znak

* Wystarczy być

 

WYSTĄPIĄ

Olga Bończyk- wokal

Piotr Wrombel  – fortepian

Wojciech Gumiś  – kontrabas

Michał Bocek  – perkusja

 

OLGA BOŃCZYK

Aktorka teatralna, filmowa, dubbingowa, prezenterka telewizyjna i wokalistka. Związana jest m.in. z teatrami: Piosenki we Wrocławiu; Rampa, „Roma”, Kamienica, Projekt Teatr Warszawa, teatrem impresaryjnym Ale! Teatr i teatrem „Capitol” w Warszawie. Ma w swoim dorobku kilkanaście płyt, nagranych z wybitnymi artystami. Wraz z czołowymi polskimi jazzowymi muzykami koncertuje z autorskimi recitalami.

11 marca, godz. 19.00

Konstanciński Dom Kultury Hugonówka, ul. Mostowa 15

Bilety w cenie 60 zł do kupienia w kasie KDK oraz online >>KUP BILET<<

Reżim sanitarny, liczba miejsc ograniczona

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status