„Revontulet. W poszukiwaniu świateł północy” – Klub Podróżnika z Karolem Wójcickim

Tym razem – mając za przewodnika doświadczonego Łowcę Zórz – zabierzemy Was na daleką Północ i wspólnie zachwycimy się kolorami arktycznego nieba.

„Revontulet. W poszukiwaniu świateł północy”
Daleko na północy najciemniejsze noce polarne rozświetlane są blaskiem kolorowych, tańczących wzorów na niebie. Czym są zorze polarne? Jak powstają i gdzie najlepiej na nie zapolować?
O tym niezwykłym arktycznym fenomenie opowie Karol Wójcicki – popularyzator astronomii i podróżnik, który dwa zimowe miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym na poszukiwaniu świateł północy.
=======================
Karol Wójcicki – pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku.
Przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych takich jak całkowite zaćmienia Słońca czy zorza polarna. Przynajmniej jedną noc w miesiącu spędza pod najciemniejszym, bieszczadzkim niebem fotografując Drogę Mleczną. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów.
Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował największe na świecie wspólne obserwacje nocnego nieba (ponad 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych.
Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka.
W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik,
Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.
=======================
Klub Podróżnika
19.01.2023, godz. 19:00
KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
Konstancin-Jeziorna
Wstęp wolny
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status