Słucham Lato
To będzie fantastyczny czas przy najlepszej fantastyce! W Altanie przy Hugonówce aktorzy teatralni, filmowi, ale znani też z ról dubbingowych, słuchowisk radiowych i audiobooków – czytać będą fragmenty dzieł wybitnego przedstawiciela polskiej fantastyki naukowej, filozofa i futurologa – Stanisława Lema, który jest literackim patronem roku 2021.
8 sierpnia o godz. 12.30 fragmenty opowiadań Stanisława Lema czytać będzie aktor Marcin Troński

W latach 1977–1997 aktor występował w Teatrze Współczesnym w Warszawie, a w latach 1997–2007 w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. W 2015 otrzymał przyznawaną przez Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia nagrodę „Wielki Splendor”, a w 2017 nagrodę publiczności za słuchowisko (autorstwo i reżyseria) „Nie jestem wielbłądem” na XVII Festiwalu Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie. Jest cenionym aktorem filmowym, który zagrał w ponad 200 filmach i serialach. Głos Marcina Trońskiego można usłyszeć w słuchowiskach m.in.: w „Lśnieniu”, „Chrzcie ognia”  czy „W Jezioranach”.  Użyczył głosu w produkcjach filmowych np. „Liga Sprawiedliwych bez granic”, „Brzdąc w opałach”, „Iniemamocni” oraz kilkudziesięciu innych filmach i animacjach. Regularnie występuje w Teatrze Polskiego Radia.

ZOBACZ FILM

Przed każdym spotkaniem zapraszamy serdecznie na LEMoterię – zorganizowaną specjalnie na tę okazję loterię, w której do wygrania będą książki Lema, gadżety KDK Hugonówka, a także kupony na LEMoniadę w Hugonówka Art Cafe. Losy czekać będą na osoby, które wezmą udział w wydarzeniu. Uwaga – co drugi los wygrywa! Liczba losów ograniczona.

Spędźmy wspólnie czas, delektując się fantastycznymi historiami czytanymi przez znane Głosy! To świetna okazja, by w inspirującym otoczeniu zajrzeć w niezbadane przestrzenie świata wykreowanego przez genialnego pisarza.
Konstanciński Dom Kultury Hugonówka, ul. Mostowa 15 (ALTANA)
8 sierpnia, godz. 12.30
Wstęp wolny, reżim sanitarny – dezynfekcja rąk, dystans, maseczki zasłaniające usta i nos oraz zakaz spożywania
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status