Vinyl String Quartet

W czerwcu tego roku minęła 130. rocznica urodzin Cola Portera. Z tej okazji kwartet smyczkowy przygotował projekt – Tribute To Cole Porter.

Projekt powstał z chęci przypomnienia twórczości amerykańskiego kompozytora, Cola Portera i zaprezentowania jej w nieco innym wydaniu – na kwartet smyczkowy. Nietuzinkowe aranżacje prosto ze Stanów Zjednoczonych to coś, co z pewnością wyróżnia ten projekt. Podczas godzinnego koncertu nie zabraknie takich utworów jak: „Night And Day” – rozsławionego przez Freda Astaire’a, czy też „I’ve Got You Under My Skin” – popisowego utworu Franka Sinatry. Świetne aranżacje to oczywiście nie wszystko. Niewątpliwym atutem jest bardzo wysoka jakość wykonania całego projektu. To zasługa kwartetu smyczkowego Vinyl String Quartet. Zespół ma na swoim koncie kilka sukcesów, m.in.: nagranie partii smyczkowych na płytę Renaty Przemyk „Renata Przemyk i Mężczyźni”, nagranie partii smyczkowych do utworu ”Piosenka dla córki” w wykonaniu Janusza Radka, udział w filmie Jana Komasy „Sala samobójców. Hejter”.

Projekt „Tribute to Cole Porter” to gwarancja świetnej muzyki i fenomenalnych aranżacji, mistrzowskich wykonań, dobrej energii i fantastycznych emocji!

Skład zespołu:

Gościnnie – Amalia Obrębowska / I vln
Angela Gołaszewska-Dziołak / II vln
Oliwia Skrzypczyk / vla
Marzena Masłowska / vc

ZOBACZ FILM

Vinyl String Quartet to kwartet smyczkowy, który powstał z zamiłowania do muzyki rozrywkowej. Jest to fuzja czterech kreatywnych osobowości, którym niezwykłą radość przynosi wspólne granie. Każda z nich jest absolwentką Akademii Muzycznej w Polsce i kształciła swój warsztat na kursach mistrzowskich w kraju oraz za granicą. Pośród ich indywidualnych dokonań znajdziemy liczne nagrody na międzynarodowych konkursach solowych i kameralnych.

Zespół działa od 2018 roku współtworząc projekty łączące muzykę jazzową, filmową oraz covery najpopularniejszych przebojów muzyki pop. Jego wyróżniającym atutem jest zmysłowy wokal altowiolistki, który doskonale komponuje się z subtelnym brzmieniem kwartetu smyczkowego. Każda z kobiet tworzących Vinyl String Quartet ma na koncie współpracę z wybitnymi artystami z Polski i z zagranicy

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status