Wielkanoc w pocztówce zaklęta

Ze zbiorów Mariana Sołobodowskiego

Na wystawie można obejrzeć wyjątkowe, różnorodne kartki wielkanocne sprzed wielu lat: od przedwojennych po pocztówki z lat 80. Jest to jedna z wielu kolekcji Mariana Sołobodowskiego – miłośnika sztuki i działacza społecznego. Cały zbiór liczy ok. 1500 pocztówek wielkanocnych. Natomiast w ramach ekspozycji podziwiać można 218 z nich. Najstarsza pochodzi z 1904 roku. Pocztówki wielkanocne zdumiewają bogactwem kolorystyki, różnorodnością tematyczną i obfitością motywów. Jedne zachwycają powagą i dostojnością, inne – za sprawą żartobliwego charakteru – wywołują na twarzy uśmiech. Ich projektowaniem często zajmowali się znani rysownicy i ilustratorzy.

Spotkanie z kolekcjonerem

Mamy też dla Was zupełnie unikatową propozycję – 9 kwietnia o godz. 13.00 w Hugonówce odbędzie się  spotkanie z Marianem Sołobodowskim – kolekcjonerem i właścicielem kolekcji pocztówek. Po spotkaniu – tylko dla jego Uczestników – będzie możliwość przedpremierowego obejrzenia wystawy.

Wystawa czynna od 10 kwietnia do 3 maja, od wtorku do niedzieli w godz. 11.00-18.00.

Wystawa czynna również podczas majowego weekendu (30.04 – 03.05).

KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15

wstęp wolny

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status