Wirtualne Muzeum Konstancina

Wspomnienia konstancińskie

Spotkanie z dr Czesławą Gasik

Pani dr Czesława Gasik związała się z Konstancinem-Jeziorną w 1960 r., kiedy to jako studentka medycyny zamieszkała w Bielawie. W 1964 r., w konstancińskiej przychodni zdrowia i tutejszych Domach Dziecka, rozpoczęła swoją pierwszą pracę. W 1978 r., po kilkunastoletniej przerwie, kiedy pracowała w Warszawie, zaczęła organizować profil leczenia dróg oddechowych w Uzdrowisku Konstancin. W latach 90. pełniła funkcję Naczelnego Lekarza a następnie Dyrektora Naczelnego Uzdrowiska. Jednocześnie zajęła się działalnością społeczną. W 1988 r. była współzałożycielem a następnie, z przerwami, przez 22 lata, Prezesem Towarzystwa Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. Stefana Żeromskiego. Na przestrzeni wielu lat jej obecności tutaj, Konstancin zmienił się zawdzięczając swój obecny kształt również jej osobie i trosce o zachowanie jego unikalnego charakteru i piękna. W 2022 r. Burmistrz Konstancina-Jeziorny wystąpił z wnioskiem o przyznanie Pani Prezes tytułu „Zasłużonej dla Gminy Konstancin-Jeziorna”, wieńczącego szereg innych nagród i tytułów, których laureatką była na przestrzeni wielu lat swojej działalności.

Zapraszamy na spotkanie z Panią dr Czesławą Gasik, która z własnej perspektywy opowie o powojennej historii Konstancina.

Czwartek, 27 kwietnia 2023 r., godz. 18.00

Konstanciński Dom Kultury Hugonówka, ul. Mostowa 15

Wstęp wolny

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status