Opowieści Zimowego Czasu
Opowiemy Wam świąteczne historie wokół drzew, ich marzeń i tęsknot. Tak, nie dziwcie się, drzewa też mają uczucia i wiele darów, którymi się szczodrze dzielą, od święta i na co dzień. Nie wyjdziecie z pustymi rękoma.
Będzie też muzyka, kolędy i tańce.
Hej, kolęda!
Zapraszamy na wyjątkowy spektakl-słuchowisko. Opowiadają i śpiewają Agnieszka Aysen Kaim i Katarzyna Jackowska-Enemuo.
Katarzyna Jackowska-Enemuo – antropolożka kultury, muzykantka,
opowiadaczka historii, wędrownica i mama. Od ponad dwudziestu lat zajmuje się w praktyce rzeką Smutku, kulturą tradycyjną, muzyką dawną i etniczną, a także sztuką opowiadania w jej różnych wymiarach – artystycznym i społecznym. Zbiera opowieści oraz pisze własne – i opowiada je, tworząc do nich autorską muzykę. Pisze teksty i komponuje muzykę. Gra i śpiewa. Tańczy. Prowadzi warsztaty. Występuje na festiwalach i w opłotkach. Z zespołem Jazgodki wykonuje swoją autorską muzykę, a także szeroko rozumianą muzykę
tradycyjną. Z Projektem Migawki tworzy opowieści i spektakle w dwóch równoważnych językach polskich: fonicznym i migowym. Członkini kolektywu Instytut Dobrej Śmierci. Autorka cyklu audycji i podcastów dla Polskiego Radia (RCKL) pt. „Między Światem a Zaświatem”. Autorka projektu „Nieuchronne” stanowiącego twórczą odpowiedź na śmierć dziecka. Laureatka Nagrody Literackiej Prezydenta m. st. Warszawy w roku 2022 za książkę „Tkaczka Chmur”.
Agnieszka Aysen Kaim – opowiadaczka ze Stowarzyszenia „Grupa Studnia”, polska orientalistka tureckiego pochodzenia, tłumaczka języka tureckiego, adiunkt w Instytucie Slawistyki PAN. . Realizuje projekty kulturalne w kraju i za granicą, specjalizuje się w repertuarze tureckim, perskim i arabskim. Autorka monografii Meddah – turecki tradycyjny teatr jednego aktora. Spotkanie tradycji kultury ustnej z kulturą widowiskową (2020), Ludzie dwóch kultur. Wybrane przypadki transgresji kulturowej Polaków w Imperium Osmańskim w XVII, XVIII i XIX wieku, ISPAN, 2020, oraz autorskiej opowieści dla dzieci i młodzieży „Bahar znaczy Wiosna” (2015).
10 i 11 grudnia o godz. 17.00
Muzeum Wycinanki, ul. Anny Walentynowicz 18, Konstancin-Jeziorna
Bezpłatne wejściówki do odbioru od 7 grudnia od godz. 12.00 w Muzeum Wycinanki oraz w kasie KDK Hugonówka przy ul. Mostowej 15.