„Sztetl Jeziorna” na Tajwanie

Wydana przez Konstanciński Dom Kultury książka „Sztetl Jeziorna. Dzieje żydowskiej społeczności Jeziorny, Skolimowa i Konstancina od XVII wieku do 1941 roku” napisana przez Pawła Komosę, Witolda Rawskiego i Adama Zyszczyka jest prezentowana na wystawie The Most Beautiful Polish Books w Tajpej na Tajwanie.

Od 17 stycznia 2023 roku w bibliotece Not Just Library mieszczącej się w Taiwan Design Museum można oglądać wystawę The Most Beautiful Polish Books. Wystawa została zorganizowana przez Taiwan Design Research Institute we współpracy z Polskim Towarzystwem Wydawców Książek (PTWK) i przy wsparciu ze strony Polskiego Biura w Tajpej. W ramach wystawy publiczności na Tajwanie zostaną zaprezentowane książki nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Najpiękniejsze Polskie Książki 2021”, 62. edycji konkursu organizowanego przez PTWK od 1957 roku.

Nasza publikacja znalazła się w zaszczytnym gronie najpiękniejszych książek roku w kategorii „książki naukowe, popularnonaukowe (humanistyka)”, a konkurencja była niemała. W konkursie wzięło udział 106 wydawnictw i instytucji, które zgłosiły aż 203 tytuły. Wcześniej książka była już prezentowana na wystawach na Targach Książki w Lipsku i Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie.

Autorką projektu graficznego jest Justyna Kosińska.

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status