„Sztetl Jeziorna” wśród najpiękniejszych książek roku!

Jury 62. Konkursu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek „Najpiękniejsze Polskie Książki 2021” przyznało Konstancińskiemu Domowi Kultury WYRÓŻNIENIE za książkę „Sztetl Jeziorna. Dzieje żydowskiej społeczności Jeziorny, Skolimowa i Konstancina od XVII wieku do 1941 roku” autorstwa Pawła Komosy, Witolda Rawskiego i Adama Zyszczyka.

Nasza publikacja znalazła się w zaszczytnym gronie najpiękniejszych książek roku w kategorii „książki naukowe, popularnonaukowe (humanistyka)”. Warto podkreślić, że w konkursie wzięło udział 106 wydawnictw i instytucji, które zgłosiły aż 203 tytuły opracowane przez twórców mieszkających w Polsce. Uroczyste rozstrzygnięcie obyło się 26 maja przy Pałacu Kultury i Nauki podczas Targów Książki w Warszawie. Dyplom i gratulacje odebrała Edyta Markiewicz-Brzozowska, Dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury. Wszystkie wyróżnione i nagrodzone książki wezmą udział w prestiżowych Targach Książki we Frankfurcie nad Menem, jednym z największych tego typu wydarzeń na świecie. Projekt graficzny książki opracowała Temperówka.

Wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji do zapoznania się z książką „Sztetl Jeziorna. Dzieje żydowskiej społeczności Jeziorny, Skolimowa i Konstancina od XVII wieku do 1941 roku” zachęcamy do zakupu i lektury. Oprócz tego, że książka została pięknie wydana, zawiera unikalną treść – pasjonujące, nigdzie niepublikowane wcześniej dzieje żydowskiej społeczności Jeziorny. Jak przyznają sami autorzy, zbieranie materiałów i drobiazgowe odtwarzanie historii czasem wymagało od nich niemal detektywistycznego śledztwa, długich godzin spędzonych w archiwach oraz przysłowiowego łutu szczęścia. To z pewnością pozycja obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych lokalną historią.

Książkę można nabyć w kasie Konstancińskiego Domu Kultury Hugonówka.

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status