XI Jazz Zdrój Festiwal

 

20-21 LIPCA 2024

Jazz Zdrój Festiwal to wyjątkowe wydarzenie muzyczne poświęcone pamięci wybitnego jazzmana, Louisa Armstronga. Festiwal, odbywający się w tym roku już po raz 11, jest jedną z największych imprez tego typu na Mazowszu. Występują u nas najlepsze zespoły, a podczas każdej edycji króluje klasyczny jazz, nawiązujący do czasów powstania letniska.

Za sprawą niepowtarzalnej atmosfery oraz urokliwej scenerii konstancińskiego Parku Zdrojowego Jazz Zdrój Festiwal jest wydarzeniem wyjątkowym. Potwierdza to nie tylko festiwalowa publiczność, lecz także muzycy, którzy występują na deskach Amfiteatru. Jazz rozbrzmiewa również w Altanie przy Hugonówce, a publiczność tańczy do późnej nocy.

wstęp wolny

 

SOBOTA 20.07

ALTANA PRZY HUGONÓWCE, UL. MOSTOWA 15

 

19.00 Potańcówka z zespołem Old Jazz Quartet

„Muzyka dla wszystkich” – jest to motto artystyczne czterech profesjonalnych muzyków z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem estradowym tworzących Old Jazz Quartet. Formułą stylistyczną zespołu jest swing w szerokim tego słowa znaczeniu. Swoją klasę zespół wykreował, występując wielokrotnie na renomowanych imprezach, festiwalach w Polsce i poza jej granicami. Na program składają się kultowe standardy jazzu tradycyjnego, kompozycje własne oraz transkrypcje jazzowe najsłynniejszych standardów innych gatunków muzycznych. Potwierdzeniem jakości artystycznej i stylowości zespołu jest prestiżowy album „Jazz In Warsaw”. Walorem Old Jazz Quartet jest naturalne, akustyczne brzmienie bez udziału techniki komputerowej.

Skład:

Lech Szprot – saksofon, klarnet, śpiew

Wojciech Puszek – pianino

Wojciech Zduniak – kontrabas, gitara basowa

Stanisław Pietrzyk – perkusja, śpiew

 

NIEDZIELA 21.07

AMFITEATR / PARK ZDROJOWY

UWAGA UWAGA! ZMIANA MIEJSCA KONCERTÓW!
Niedziela, 21 lipca zapowiada się bardzo gorąco. Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczestników, zarówno widzów, jak i artystów zapraszamy na niedzielne koncerty do klimatyzowanej sali widowiskowej Konstancińskiego Domu Kultury „Hugonówka” przy ul. Mostowej 15.

16.00 Ewelina Hak Quintet

Grupę tworzą doświadczeni muzycy, głównie absolwenci Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz laureaci wielu prestiżowych konkursów jazzowych. Podczas koncertu zaprezentują największe klasyki jazzu śpiewane przez Ellę Fitzgerald solo, a także te znane z duetów z Louisem Armstrongiem. Dwoje wybitnych artystów, którzy wielokrotnie kradli serca publiczności, występując razem na scenie. Sekretem ich wspólnego sukcesu był nie tylko ich ponadprzeciętny kunszt, ale także przyjaźń, która pozwoliła im nagrać trzy wspólne albumy.

Skład:

Ewelina Hak – śpiew

Szymon Szyszka – pianino

Michał Rutkowski – kontrabas

Jan Szkudlarek – perkusja

Paweł Miętus – trąbka

 

17.30 Sweet & Hot Jazzband

Zespół jazzu tradycyjnego grający muzykę z lat 1900-1950. Jedyny taki w Łodzi i okolicach. Założony przez Krzysztofa Rajpolda, Janusza Dzikowskiego i Ireneusza Krześlaka w 2003 roku. Dwupokoleniowa kapela, w której suma wieku wynosi 964 lata! Grają jazz nowoorleański i swing. Od 20 lat niosą tradycje początków światowego jazzu i bawią widownię swoją muzyką. Sweet & Hot Jazzband bierze udział w festiwalach jazzu tradycyjnego na terenie Polski i Czech, roztaczając klimat początku XX wieku. Jazz tradycyjny, który wykonują, daje chwile wytchnienia wszystkim, którym potrzeba luzu i dobrej zabawy.

Skład:

Dominika Dudek – śpiew

Maksymilian Jasiak – śpiew

Piotr Wojtczak – trąbka

Marek Smuga – klarnet, saksofon sopranowy

Adam Ziemiański – puzon

Kamil Bilski – saksofon tenorowy

Dawid Misztela – gitara, banjo

Andrzej Walczak – kontrabas

Andrzej Delong – perkusja

Krzysztof Rajpold  – pianino (lider)

 

19.00 Dixie Fellows

Zespół utworzony z muzyków jazzowych środowiska Klubu Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”. Świetnie znany konstancińskiej publiczności. Działa od ponad siedemnastu lat, początkowo jako The Warsaw Dixielanders. Od marca 2023 roku koncertuje wyłącznie pod nową nazwą. Zespół ma w swoim repertuarze dixielandowe standardy, program o Nowym Orleania, „Muzyczny Świat Louisa Armstronga” oraz polskie szlagiery z okresu międzywojennego w dixielandowych aranżacjach. Świetna zabawa gwarantowana.

Skład:

Michał Pijewski – klarnet, piano, wokal

Dymitr „Dżimek” Markiewicz – puzon

Wojciech Milewski – trąbka, harmonijka

Marek „Słoma” Słomiński – bandżo, wokal

Robert „Kajak” Kuduk – kontrabas, wokal

Jerzy Więckowski – perkusja, leader

Gościnnie Aleksandra Fleszard – saksofon

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status