Zagłosuj na Mazowieckie chóralia!

W ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zachęcamy do głosowania na projekt “Mazowieckie chóralia” Konstancińskiego Chóru Kameralnego.

LINK DO GŁOSOWANIA:

https://bom.mazovia.pl/glosowanie 

Z góry dziękujemy za Twój głos!

Opis projektu
Cykl koncertów pt. “Mazowieckie chóralia” przewidziany do realizacji w 2023 roku, jest projektem jednorocznym. Jego głównym celem jest popularyzacja śpiewu chóralnego, jako formy obcowania ze sztuką oraz okazji do budowania więzi międzyludzkich.
Planowanych jest 8 koncertów, w których wezmą udział chóry lub zespoły wokalne z regionu Mazowsza (od 5 do 8 zespołów, czyli od 100 do 160 artystów). Cykl koncertów podzielony będzie na cztery sezony zgodne z porami roku. W każdej odsłonie będą mieć miejsce 2 koncerty, czyli w ciągu roku odbędzie się łącznie 8 koncertów.

Koncerty podzielone będą wg. następującego harmonogramu:
• wiosna – repertuar ludowy (2 koncerty),
• lato – repertuar rozrywkowy ((2 koncerty),
• jesień – repertuar patriotyczny (2 koncerty),
• zima – kolędy i pastorałki (2 koncerty).
Planowany projekt nie będzie imprezą masową.

Termin realizacji: Od stycznia do grudnia 2023.

KONSTANCIŃSKI CHÓR KAMERALNY (Konstancin Chamber Choir) powstał w 2015 roku przy Szkole Muzycznej w Konstancinie-Jeziornie. Jesteśmy pasjonatami śpiewania. Aktualnie znajdziecie nas Państwo w gościnnych progach Konstancińskiego Domu Kultury Hugonówka. Od początku śpiewamy w klasycznym układzie czterogłosowym pod dyrekcją Piotra Stawarskiego, Artysty Chóru Filharmonii Narodowej. W naszym repertuarze znajdują się utwory rozrywkowe, religijne, ludowe i patriotyczne. Polskie i zagraniczne, te znane i te, których piękno staramy się – na nasz sposób – odkryć dla słuchaczy. Zaszczytem dla Chóru było zdobycie nagrody Kulturomaniaka w 2021 roku. W tym samym roku wystawiliśmy – na scenie Konstancińskiego Domu Kultury Hugonówka – nasz pierwszy spektakl „Klasyka rozrywki”. W roku 2022, solidaryzując się z Ukrainą wystąpiliśmy w Zamościu na koncercie „Solidarni z Ukrainą”, gdzie zaśpiewaliśmy razem z Chórzystami Filharmonii Narodowej, Chórem Miasta Siedlce oraz Orkiestrą Symfoniczną z Zamościa IX symfonię Beethovena.

PIOTR STAWARSKI – DYRYGENT I WSPÓŁZAŁOŻYCIEL KONSTANCIŃSKIEGO CHÓRU KAMERALNEGO
Artysta Chóru Filharmonii Narodowej, organista, pedagog i kompozytor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie na specjalności Muzyka Kościelna, na kierunku Kompozycja oraz studiów podyplomowych Menedżer Muzyki. Jako artysta Chóru Filharmonii Narodowej wykonał wiele najwybitniejszych dzieł światowej literatury muzycznej, nagrał szereg wysoko notowanych płyt oraz otrzymał jedną z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych – Grammy.

DOŁĄCZ DO KONSTANCIŃSKIEGO CHÓRU KAMERALNEGO (Konstancin Chamber Choir), Zapraszamy! Nie jesteśmy zawodowymi muzykami 😊, znajomość nut nie jest wymagana. Spróbuj swoich sił! Aktualnie szukamy altów, tenorów i basów. Nie wiesz jakim głosem śpiewasz, dowiesz się! Zadzwoń pod numer 694-564-415 lub napisz kckchor@gmail.com

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status