co robiMY?

Konstancin-Jeziorna – jedyne uzdrowisku na Mazowszu, z ponad 100-letnią tradycją – słynie z imponujących zabytków, które przypominają o jego fascynującej historii oraz o wybitnych postaciach związanych z tym miejscem. Konstanciński Dom Kultury, kultywuje te bogate tradycje organizując różnorodne wydarzenia kulturalne i promując lokalną historię. Mieści się w zabytkowej willi Hugonówka, w sąsiedztwie Parku Zdrojowego.

Historia willi sięga początków XX w., kiedy powstał w niej pierwszy zakład przyrodoleczniczy. Hugonówka jest kolebką uzdrowiska oraz miejscem, w którym od ponad wieku skupia się jego życie kulturalne. Proponujemy niezwykle bogaty program wydarzeń kulturalnych i zajęć edukacyjnych. Zarówno dzieci, młodzież , jak i dorośli znajdą u nas wiele inspirujących propozycji. Organizujemy doroczne ogólnopolskie wydarzenia m.in.: Festiwal 321 Impro, Jazz Zdrój Festiwal, Festiwal Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół oraz Flis Festiwal. Pełne rozmachu Dni Konstancina to prawdziwa podróż w czasie – parada i piknik retro z atrakcjami sprzed stu lat. W sali widowiskowej Hugonówki odbywają się spektakle teatralne, koncerty i performance’e. W galerii oraz przestrzeni publicznej prezentowane są wystawy artystów o międzynarodowej renomie.

Prowadzimy również Muzeum-Dom Stefana Żeromskiego i Jego Rodziny w willi Świt oraz Wirtualne Muzeum Konstancina – projekt internetowy poświęcony wyjątkowej historii Konstancina-Jeziorny i jego mieszkańców. W sezonie 2021/22 zostanie otwarte Muzeum Wycinanki – wyjątkowe miejsce spotkań i zajęć, z multimedialną ekspozycją, prezentującą wycinanki oraz ich niezwykłą historię, nierozerwalnie połączoną z dziejami regionu. W odrestaurowanym, zabytkowym Domu Ludowym zostanie wyeksponowany unikatowy zbiór, liczący ponad 3200 eksponatów z najważniejszych regionalnych ośrodków wycinankarstwa w Polsce. Konstanciński Dom Kultury promuje lokalną historię poprzez liczne publikacje o kulturze, artystach i zabytkach Konstancina-Jeziorny.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status