DYskusYJnY Klub Książki

Co to jest Dyskusyjny Klub Książki?

To grupa osób, która spotyka się, by porozmawiać o książce.

Dla kogo jest DKK?

Dla tych, którzy lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie. Ważne: uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji ani znać się na literaturze. Klub ma charakter otwarty, każdy może do niego dołączyć.

DKK przy Konstancińskim Domu Kultury

Działa od kwietnia 2009 roku. Przeczytaliśmy już ponad 120 książek. Obecnie jest nas 8, a przez 12 lat przewinęło się przez niego około 20 osób. Od pierwszego spotkania reguły są takie same. Spotykamy się raz w miesiącu, by wspólnie rozmawiać o książce, którą przeczytaliśmy osobno. Czytamy różne pozycje: te, które zostały nagrodzone i zdobyły uznanie świata krytyki, ale także i mniej znane i mniej poczytne. Nie zawsze książka podoba nam się tak samo. Czasem wzbudza duże emocje. W zdecydowanej większości lektura jest dla nas źródłem niekwestionowanej przyjemności. 

Nasze lektury w 2021 roku

Od stycznia do maja 2021 spotykałyśmy się zdalnie. Od czerwca spotkamy się już twarzą w twarz. Czasem w plenerze – w Altanie przy Hugonówce, ale nasze stałe miejsce spotkań to KDK willa Gryf przy ul. Sobieskiego 13. Mamy nadzieję, że ostatnie spotkanie – grudniowe też będzie stacjonarne.

A co czytałyśmy w tym roku? Pokorę Szczepana Twardocha, Baśń o wężowym sercu, czyli wtóre słowo o Jakóbie Szeli Radka Raka, Zakłamane życie dorosłych Eleny Ferrante, Mistyfikatora Joanny Parasiewicz oraz Serce pełne skorpionów Wojciecha Engelkinga, Niepamięć Igora Nestorowicza, Saturnina Jakuba Małeckiego, Gorzko, gorzko Joanny Bator, Zaświaty Krzysztofa Federowicza, Tam, gdzie nie pada Michaela Sowy.

Najbliższe spotkanie

Ostanie w tym roku spotkanie zaplanowałyśmy 16 grudnia, o godz. 17.30 w KDK Gryf. Będziemy na nim rozmawiać o książce Hanny Kowalewskiej Julita na Huśtawce.

Plany na 2022 r.

Mamy już wybrane pozycje na pierwszy kwartał 2022 r. To powieść Klara i słonce noblisty Kazuo Ishiguro, zbiór opowiadań Pawła Huelle Talita oraz eseje Eustachego Rylskiego Jadąc. Huelle i Rylski to znani nam autorzy, ich książki czytałyśmy już w klubie. Powieść Ishiguro to będzie nasze pierwsze “klubowe” spotkanie z tym autorem.

Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status