Kalejdoskop Konstancina-Jeziorny

„Kalejdoskop Konstancina” to prawdziwe kompendium wiedzy na temat gminy Konstancin-Jeziorna, jej historii, kultury i walorów krajoznawczych oraz przyrodniczych. W przewodniku można znaleźć pasjonujące opisy konstancińskich zabytków, lokalnej przyrody oraz sylwetki nietuzinkowych mieszkańców, którzy przez ponad 120 lat budowali tożsamość miasta.

W książce jest mnóstwo mało znanych ciekawostek, a także bardzo wiele przydatnych informacji dla turystów, kalendarz wydarzeń kulturalnych, różnorodne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci. Wskazówki zawarte w przewodniku z pewnością zadowolą nie tylko pasjonatów przyrody, historii i sztuki lecz także amatorów aktywnych form wypoczynku. Nie zabrakło również autorskich szlaków turystycznych zarówno pieszych, jak i rowerowych. Dzięki nim poznamy m.in. Urzecze, historię papiernictwa, Konstancin Stefana Żeromskiego i innych artystów czy miejsca, w których były kręcone znane filmy. Imponująca jest również szata graficzna przewodnika opatrzonego mnóstwem unikalnych fotografii i materiałów archiwalnych. „Kalejdoskop Konstancina-Jeziorny” to pozycja obowiązkowa nie tylko dla turystów z całej Polski, lecz także dla mieszkańców gminy i Mazowsza, którzy dzięki niemu będą mogli na nowo odkrywać swoją małą ojczyznę.

 

Przewodnik otrzymał prestiżową nagrodę na XXV Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej w Poznaniu. Zajął wysokie III miejsce, pozostawiając w tyle 155 innych publikacji z całej Polski.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status