KONSTAnciński chór kameraLNY

Konstanciński Chór Kameralny powstał w 2015 r., składa się z pasjonatów muzyki, których połączyła idea wspólnego śpiewania. Zespół jest czterogłosowym chórem mieszanym. Występuje regularnie m.in. na Festiwalu Otwarte Ogrody, podczas WOŚP oraz przy okazji wielu innych wydarzeń kulturalnych. Reprezentował KDK podczas Gali Perły Mazowsza 2018 oraz śpiewał podczas uroczystego koncertu w Hugonówce z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Chór ma w swoim repertuarze zarówno utwory rozrywkowe, ludowe jak i pieśni patriotyczne, sakralne oraz kolędy.

Jeśli jesteś osobą, która chce spędzić swój wolny czas na wspólnym tworzeniu piękna i rozwijaniu swoich pasji, to zapraszamy Cię do uczestnictwa w naszym zespole.

Prowadzący – Franciszek Kubicki

Absolwent Wydziału Muzykologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ukończył Podyplomowe Studium dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował jako organista w Parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie, gdzie założył i prowadził chór mieszany. Był członkiem Chóru Musica Sacra przy Katedrze św. Floriana w Warszawie. Od 1990 roku związany z Archikatedralnym Chórem Męskim Cantores Minores (wcześniej działającym jako chłopięcy). Od 2016 roku pełni funkcję dyrygenta tego zespołu. Od 2022 roku jest organistą w kaplicy Ewangelickiego Ośrodka Diakonii „Tabita” w Konstancinie-Jeziornie, gdzie prowadzi również Chór „Tabita”.
Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Honorową Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.
Poza działalnością muzyczną pracuje jako wdrożeniowiec, audytor i pełnomocnik w zakresie systemów zarządzania ISO.

Próby: poniedziałek – próby tutti, piątek – próby głosowe

Koszt – 150,00/miesięcznie

Zapraszamy na przesłuchania: alty, tenory oraz basy

Miejsce: KDK Gryf, ul. Sobieskiego 13

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status