HUGONówka

W sercu Parku Zdrojowego, tuż obok tężni solankowej czeka na Państwa zjawiskowa willa, położona nad malowniczym brzegiem rzeki Jeziorki. Otoczony lasem sosnowym oraz zabytkowymi willami najstarszej części letniska budynek to Hugonówka – główna siedziba Konstancińskiego Domu Kultury.

Okazałą, jasną willę zaprojektowali na początku XX wieku wybitni architekci Karol Kozłowski oraz Otto Kuder. Powstała w 1903 roku na zlecenie Hugona Seydla, warszawskiego winiarza, sędziego Trybunału Handlowego i konsula honorowego Królestwa Serbii w Polsce. Nie była jednak prywatną rezydencją, ale pierwszym podwarszawskim zakładem przyrodoleczniczym. W Hugonówce wypoczywała elita ówczesnej stolicy, którą przyciągał mikroklimat i przyroda, ale też bale i koncerty największych gwiazd estrady. Główna siedziba KDK to kolebka uzdrowiska i miejsce, w którym od ponad wieku skupia się życie kulturalne letniska.

Zabytkowy budynek dostosowany został do potrzeb wszystkich gości, szczególnie osób niepełnosprawnych, z myślą o których zaprojektowano wejście z poziomu 0 z łatwym dostępem do windy i szerokie ciągi komunikacyjne.

Zaplanuj wizytę w Hugonówce – zaledwie 25 km od centrum Warszawy.

KONSTANCIŃSKI DOM KULTURY
WILLA HUGONÓWKA

ul. Mostowa 15
05-510 Konstancin-Jeziorna

GODZINY OTWARCIA:
wt – pt: 9.00 – 17.00
sob – nd: 10.00 – 16.00

e-mail: biuro@hugonowka.pl
kasa | recepcja: 22 484 20 20

Edukacja kulturalna: 515 139 191

pn – pt: 14.00-20.00  

znajdź nas na mapie

nasze obiekty

KONSTANCIŃSKI DOM KULTURY WILLA GRYF
ul. Sobieskiego 13
Konstancin-Jeziorna
KONSTANCIŃSKI DOM KULTURY WILLA GRYF
GALERIA KAMILIN WILLA KAMILIN
ul. Piłsudskiego 42
Konstancin-Jeziorna
GALERIA KAMILIN WILLA KAMILIN
Amfiteatr w Parku Zdrojowym
ul. Sienkiewicza 2
Konstancin-Jeziorna
Amfiteatr w Parku Zdrojowym

nasze muzea

MUZEUM WYCINANKI
ul. Anny Walentynowicz 18
Konstancin-Jeziorna
MUZEUM WYCINANKI
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status