Dni Konstancina

Dni Konstancina to doroczne święto naszej gminy, gwarantujące nie tylko różnorodną, rodzinną rozrywkę oraz koncerty znanych artystów, lecz także promujące fascynującą historię, imponujące zabytki i walory turystyczne Konstancina-Jeziorny. To wydarzenie łączące w sobie tradycję z nowoczesnością, promujące jedyne uzdrowisko na Mazowszu. 

Dni Konstancina cieszą się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród mieszkańców gminy, jak i turystów kuracjuszy i gości z całej Polski. Podczas dwudniowych obchodów w amfiteatrze, w Parku Zdrojowym oraz w Hugonówce można uczestniczyć z różnorodnych atrakcjach jak m.in. loty balonem, rejsy łódkami po rzece, przejażdżki bicyklami, dorożkami, pokazy tańca, mody i iluzji, warsztaty oraz zabawy w stylu retro zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. 

Tradycją Dni Konstancina jest Piknik Retro czyli swoista podróż w czasie w barwne lata Belle Epoque (przełom XIX i XX wieku) lub w niezapomniane dwudziestolecie międzywojenne. Piknik Retro z atrakcjami sprzed ponad stu lat nawiązuje do początków podwarszawskiego letniska. Otwiera go efektowna Parada Retro – damy w wytwornych sukniach i panowie w eleganckich cylindrach, zabytkowe samochody, trycykle, dorożki oraz orkiestra strażacka. Dzień, który uświetniają koncerty, pokazy i spektakle, wieńczy potańcówka w stylu retro w altanie w Parku Zdrojowym przy Hugonówce.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status