Festiwal Małych Form Teatralnych

Festiwal Małych Form Scenicznych od 2010 roku jest corocznie organizowany we współpracy z placówkami oświatowymi naszej gminy. Impreza jest stałym elementem działań artystycznych zarówno środowisk szkolnych, jak i rodzin biorących aktywny udział w przygotowaniach do występów. 

W Festiwalu brały udział głównie amatorskie grupy teatralne, ale jego formuła została rozszerzona. Po szesnastu latach przyszedł czas na zmiany. Dotychczasowy Festiwal Małych Form Teatralnych zmienił się w Festiwal Małych Form Scenicznych. Podczas festiwalu reprezentanci konstancińskich szkół stają w szranki o Grand Prix. Rywalizacja obejmuje takie kategorie jak teatr, taniec czy śpiew. Nie ograniczamy się jednak tylko do tych trzech dziedzin, młodzież ma szansę zgłosić jeszcze swoją dyscyplinę, w której chce się zmierzyć.

 Formuła Festiwalu daje szansę zaprezentowania się na scenie zarówno grupom, jak indywidualnym, młodym artystom. Festiwal odgrywa ważną rolę w życiu społecznym Konstancina-Jeziorny, ponieważ zadebiutowało na nim już wielu młodych artystów. Występy dzieci i młodzieży ocenia jury, w którym zasiadają znani artyści sceniczni. Oprócz konkursowych występów, festiwalowa publiczność może również obejrzeć wyjątkowe, autorskie spektakle młodzieżowych grup teatralnych Konstancińskiego Domu Kultury oraz gościnne przedstawienia.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status