Ogólnopolski Festiwal Sportów Teatralnych 321 Impro

Jedna z pierwszych tego typu imprez w Polsce od 2011 roku przyciąga publiczność i artystów z całego kraju. Festiwal 321 Impro to wydarzenie dla miłośników improwizacji teatralnej i świetnego humoru, podczas którego publiczność decyduje o przebiegu spektakli, na żywo współtworząc je wraz z aktorami. Improwizacja teatralna polega bowiem na błyskawicznym, odgrywaniu na scenie tego, co widz zapragnie zobaczyć, bez scenariusza i wcześniejszych prób.

Impro to jazz w teatrze, to połączenie aktorskiego kunsztu z tym, co uwielbiamy najbardziej – komedią. Siłą tej sztuki jest apolityczność, sceniczna elegancja, kulturalny język, a nade wszystko fakt, że publiczność rządzi. To gwarantuje świetną zabawę i zapewnia niepowtarzalne przeżycia dla wszystkich uczestników. Widownia festiwalu jest wielopokoleniowa, bawi się na nim każdy, kto ceni i rozumie inteligentny, często absurdalny humor. Festiwal prezentuje rożne odmiany improwizacji teatralnej, zarówno krótkie gry, jak i dłuższe spektakle.

Na konstancińskiej scenie gościły początkujące grupy oraz doświadczeni improwizatorzy z całego kraju. Młodzi artyści rywalizowali o prestiżową nagrodę „End Scene”, która była przyznawana dla najlepszej grupy. Na naszej festiwalowej scenie gościliśmy wielu wspaniałych artystów, wśród których byli m.in. Artur Andrus, Kacper Kuszewski, Joanna Kołaczkowska, Sonia Bohosiewicz, Kabaret Hrabi, Katarzyna Grochola, Magdalena Kumorek, Agata Duda-Gracz, Anna Czartoryska-Niemczycka, Łowcy. B, Mumio. Nie zabrakło również gwiazd z zagranicy – Lee White oraz Uncolled For. Gospodarzem Festiwalu jest grupa Ab Ovo z dyrektor artystyczną festiwalu Katarzyną Michalską na czele.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status